Синдром карпального каналу (СКК)Карпальний канал – це схожа на канал трубка, яка знаходиться в глибині долоні між м’язами тенара і мізинця.Під цим розуміє «утиск нерва» на долоні. На висоті суглоба долоні між м’язами великого пальця і ​​мізинця розтягується широка зв’язка. Цей зв’язок двох посад (Retinaculum flexorum) є кришкою карпального каналу, який має серединні нерви (Nervus medianus) і сухожилля згинача пальців. При синдромі карпального каналу даний канал стає вузьким і виникає тиск на серединні нерви.

Типовими симптомами для СКК є нічні болі, порушення чутливості і безсилля в кисті і пальцях. Якщо захворювання присутні кілька років, то може наступити м’язова атрофія тенара

Як виникає синдром карпального каналу?

  • Перевантаження кисті, як, наприклад, регулярне використання комп’ютера (друкарської машинки) з неергономічними клавіатурою або часті поїздки на велосипеді
  • Колишні переломи в області кистьового суглоба
  • Гормональні зміни, напр., Вагітність, захворювання щитовидної залози

Як проходить лікування СКК?

• Уникати перевантаження кистьового суглоба

• Ергономічне обладнання робочого місця (напр., Підставка під клавіатуру)

• Лікування за допомогою нічний шини (при цьому кистьовий суглоб вночі мобілізують, для того щоб уникнути його зайвого розтягування / перегинання)

• Медикаменти, що ослабляють фізичні заходи

• Однак у багатьох випадках необхідне оперативне втручання. 

Що відбувається під час операції?

Під час операції нервовий канал розширюється.При відкритому розтині карпальний кришки на долоні, між піднесенням великого пальця і ​​мізинця, проводиться розріз завдовжки приблизно 3-5 см. Карпальний кришка розтинають зверху.Відсоток успіху операцій дуже високий, відсоток ускладнень становить приблизно 2% всіх хірургічних втручань. Про ці проблеми Вам розповість лікар в особистій бесіді.Приблизно в 90% випадків симптоми повністю або частково зникають. Але якщо тиск на нерви присутні досить довго, то можна трапитися так, що симптоми частково залишаться. Тому рекомендується не проводити операцію занадто пізно.

 

Лікар-хірург                                А.С. Тубашян

Синдром карпального каналу (СКК)
Show Buttons
Hide Buttons