Антибіотикорезистентність — досить популярне слово, але далеко не всі розуміють, що воно означає, і чому це небезпечно виключно для кожного з нас і вже зараз. Ми стаємо свідками того, як прогрес, який в медицині створили антибіотики, зусиллями всього світу відкинуто на століття назад. Це дуже серйозно та небезпечно, ніж може здаватися на перший погляд.

Стійкість до антибіотиків розвивається, коли внаслідок застосування антибіотиків змінюються бактерії: бактерія стає нечутливою до антибіотиків, які використовуються для лікування спричинених нею інфекцій. Це означає довше і дорожче лікування інфекційних захворювань та післяопераційних ускладнень, підвищення рівня смертності. Люди помирають від пневмонії, туберкульозу та інших хвороб, викликаних бактеріями, тільки тому, що бактерія не реагує на антибіотики, які мають її знищити. Що більше бактерій адаптовані до антибіотиків, то загрозливішою стає ситуація у майбутньому. Зокрема, приймаючи антибіотики без вагомих причин ви наближаєте ймовірну ситуацію, коли антибіотики перестануть в принципі допомагати і ми повернемося до тих часів, коли ліків від туберкульозу, холери, сифілісу та інших бактеріальних хвороб просто не існувало. Найстрашніше для пацієнта, що страждає від інфекційного захворювання, дізнатися, що призначені йому ліки не діють. Це означає, що витрачено час, хвороба прогресує, стан погіршується – а зупинити інфекцію нічим. Поки лікарі ще справляються з більшою частиною таких випадків. Але якщо людство не навчиться контролювати своє вживання антибіотиків – воно програє війну з бактеріями.

ЩО МОЖЕ ЗРОБИТИ КОЖЕН З НАС?

Не займайтесь самолікуванням. Приймайте лише ті антибіотики, які призначив лікар.

Не переривайте лікування. Завжди завершуйте курс антибіотиків, навіть якщо вам стало краще.

Не продовжуйте курс лікування без відома лікаря. Ніколи не використовуйте антибіотики, які залишилися після курсу прийому.

Не консультуйте друзів, родичів, знайомих та не призначайте їм лікування. Ніколи не діліться антибіотиками з іншими.

Попереджуйте інфекції. Регулярно мийте руки, уникайте контакту із хворими людьми і вчасно робіть щеплення.

Лікар-інфекціоніст В.В. Шкляров

РЕЗИСТЕНТНІСТЬ ДО АНТИБІОТИКІВ: ВІЙНА ЧИ ВИЖИВАННЯ
Show Buttons
Hide Buttons