По статистиці мільйони людей кожен день стикаються з симптомами захворювань суглобів різної етіології. Вся сучасна  терапія в основному направлена на зняття больового синдрому.

Хронічні суглобові симптоми, або діагноз артрит,являється одним із провідних, не тільки в медичному, але в соціальному аспекті в усьому світі. Наприклад, в США захворювання суглобів відносять до найбільш поширених хронічних хвороб і зустрічаються приблизно у 70 млн жителів США, що приводить до значного відсотка інвалідності у людей в віщі від 18 років і старше. З кожним роком захворюваність збільшується. Така тенденція характерна і для європейських країн. Що стосується України в 2000 році захворювання суглобів зареєстровані у 9512 пацієнтів на 100 тис населення, займає 3 місце після захворювань системи кровообігу і травлення.

Чи можлива профілактика

Є 3 основні фактори ризику:

  1. Стать (жінки мають більш високий ризик виникнення хронічних суглобових симптомів);
  2. Спадковість;
  3. Вік.

Ці фактори не можуть бути змінені. Інші фактори ризику включають в себе:

  1. Ожиріння (являється значним фактором ризику розвитку хронічних суглобових симптомів. На кожній зайвий кг власної ваги людина отримує до 2 – 3 кг додаткового тиску на колінні суглоби і до 3 – 4 кг тиску на кульшові суглоби. Втрата до 10 % зайвої ваги зменшує хронічні суглобові симптоми).
  2. Травматизація (люди, які перенесли травматичне пошкодження суглобів, а також люди, які в силу своєї професії, виконують однотипні рухи з навантаженням, знаходяться в групі ризику виникнення хронічних суглобових симптомів).

Терапія

Традиційна: Анальгетики (парацетамол, НПЗП) На жаль всі ці препарати мають значні побічні дії і значні протипоказання. Давно застосовуються симптоматичні повільнодіючі препарати  SYADOA, такі як глюкозамін, хондроїтин, діацереїн. Ефективність використання цієї групи препаратів немає значимої доказової бази, але при довготривалому терміні їх застосування відмічається позитивний результат покращення самопочуття хворих.

Останнім часом вивчається вплив гідролізату козеїна на метаболізм хрящової тканини, відновлення суглобів. ГК – це натуральний продукт в якому амінокислотний склад практично ідентичний позаклітинному матриксу хрящової тканини організму.

Ми в своїй практиці застосовуємо високоефективні методики лікування, підбір комбінацій медикаментозних препаратів, внутрішньо-суглобового введення гіалуронової кислоти, автостимуляції тканин активними тромбоцитами в високій концентрації відома під назвою плазмоліфтинг, PRP- терапія. Хворі відмічають значний довготривалий позитивний еффект, покращення самопочуття.

Лікар-ортопед вищої категорії

Мокрицький І.М.

Новий підхід до лікування хронічних захворювань суглобів
Show Buttons
Hide Buttons