Отже, якщо болить серце. Що робити?

У першу чергу бажано з’ясувати, чи спричинені больові відчуття кардіологічними проблемами чи ні. Справа в тому, що біль в даній області може виникати через масу причин не пов’язаних з серцем.

Неврози, остеохондрози, невралгії, плеврити і багато інших захворювань можуть створювати больові відчуття, які наводять вас на думку, що болить серце. На жаль, зробити це самостійно в домашніх умовах без допомоги лікарів і діагностичних процедур досить складно.

Проте в деяких випадках розпізнати причину болю можна за її характером. Так, наприклад, якщо біль реагує на рух, особливо на повороти тулуба або махи руками, сильні вдих або видих, то, швидше за все, «винуватицею» виступає невралгія або остеохондроз. А якщо біль посилюється після прийому їжі, то, ймовірно, провокують її захворювання стравоходу або інших органів травної системи

Але що робити, якщо болить саме серце?

Болі в серці бувають двох типів: ангіозного типу і кардіалгії.

Ангіозні виникають приступоподібно (при нападах стенокардії) зазвичай під час активної рухової діяльності або стресів. Печуть, тиснуть, стискають,

часто іррадіюють в руку.

Кардіалгії з’являються при запаленні тканин серця, вони частіше колючі, ниючі, та реагують на кашель.

Розібратися, як саме у вас болить, і що робити, коли болить серце у вашому випадку, допоможе лікар. На основі огляду, опису ваших симптомів і даних діагностики, він зможе точно діагностувати вашу патологію. Тому єдиним правильним виходом при болях в області серця буде відвідування кардіолога!

 Що робити в домашніх умовах, якщо сильно болить серце?

Отже, ми розібралися, що хворобливість в області серця не можна ігнорувати, а слід звернутися до лікаря і з’ясовувати етіологію цього явища. Але що робити, якщо сильно болить серце прямо зараз? Чи можна щось зробити і усунути неприємні відчуття, коли болить серце. Що робити в домашніх умовах? Чи є ліки, які потрібно приймати в цьому випадку?

Якщо сильно болить серце, необхідно звернутися в невідкладну медичну службу. Навіть якщо ви не знаєте, чи дійсно її дає ваш «мотор» або інші захворювання, не варто ризикувати і чекати, що все пройде само.

Коли сильно болить серце, це може говорити про інфаркт. А в цьому випадку, чим швидше буде надана допомога, тим меншої шкоди буде завдано організму і у вас з’явиться більше шансів якнайшвидше відновити функціональні можливості серця до норми.

Якщо ви відчули, що у вас сильно болить серце, що робити в домашніх умовах, ви повинні знати і вжити заходів, які можливо допоможуть вам полегшити ситуацію і зняти больовий напад.

 Перша допомога при болях в серці.

Перша допомога при болях в серці досить проста. Людину, що зазнає її, потрібно зручно посадити або покласти з піднятою головою. Відкрити вікно або балкон. Поправити одяг так, щоб максимально полегшити дихання і забезпечити вільний доступ повітря.

Перша допомога при болю в серці зазвичай включає також використання нітрогліцерину. Зазвичай дається таблетка під язик для розсмоктування. Через 10-15 хвилин можна дати ще одну. Але потрібно контролювати тиск. Так як нітрогліцерин його знижує, то при низьких показниках артеріального тиску, цей препарат давати не можна.

В якості першої допомоги при болях в серці може служити таблетка аспірину. Вона розріджує кров, що стоятиме на перешкоді утворенню тромбів.

Перераховані вище правила першої допомоги гранично прості, але можуть допомогти усунути больовий напад і позитивно вплинути на стан людини.

Завідуючий кардіологічним відділенням                         Анатолій СІНЧУК

Несподівано з’явився біль в серці? Що робити в таких випадках?
Show Buttons
Hide Buttons