Питання здорового способу життя завжди буде актуальним , тому що відіграє важливу роль в забезпеченні здоров’я. Бо ні лікар, ні державна програма не зроблять здоровими. Покращити стан свого організму може тільки сама людина.

Одним із чинників збереження і покращення здоров’я є здоровий спосіб життя . Адже у 75% випадків більшість захворювань є наслідком способу життя. Здоровий спосіб життя – це комплекс дій, який, перш за все, включає відмову від шкідливих звичок, своєчасну діагностику, фізичну активність, психічне здоров’я та здорове харчування.

До основних цілей правильного способу належать:

– знайомство з основами здорового стилю життя,

– формування позитивної мотивації щодо здорового способу життя та культури здоров’я,

– формування теоретичних та практичних навичок здорового способу життя,

– формування творчої особистості здібної до саморозвитку, самоосвіти і само актуалізації,

– здійснення профілактичної роботи за негативними проявами;

Процес виховання ставлення людини до свого здоров’я має починатись з раннього дитинства, поступово входити до системи світогляду, ставати складовою частиною загальної культури, духовного світу людини і навчити розрізняти , що є корисним для організму , а що несе шкоду. Саме виховання зумовлює поведінку, стиль життя і, врешті-решт, стан здоров’я. Змінюватися ніколи не пізно, адже можливості організму людини є не вичерпними .

Не можливо не згадати і про шкідливі звички. Багато людей нерозумно і довго випробовують стійкість свого організму, коли зловживають, наприклад, алкоголем, курять або вживають наркотики. Інколи дуже швидко, а інколи лише через тривалий час виявляються наслідки такого життя, спрацьовують зворотні зв’язки: людина захворює на важкі, часом невиліковні хвороби. Тоді люди звільняються від своїх шкідливих звичок, проте буває запізно.

Отже, здоровий спосіб життя – це і фізична активність, і загартовування, і збалансоване харчування, і повноцінний сон, психічне здоров’я. Але головне це погляд на життя в цілому. У вас завжди є вибір, як прожити своє життя і цей вибір дуже важливий, тому що потрібно усвідомлювати і розуміти,що потрібно докласти певних зусиль і не набувати шкідливих звичок. Якщо із якихось причин вони вже є, то треба ужити всіх заходів, аби їх позбутися. Змінити своє мислення, заповнити свій мозок «правильними» думками та чистими намірами — це також важливий крок на шляху до здорового способу життя.

Будьте здорові!

Зав. відділенням анестезіології та інтенсивної терапії                      Б.В. Макаров

Зміцнення здоров’я, неможливо без здорового способу життя
Show Buttons
Hide Buttons