Гемангіома. Пухлинне утворення, судинної природи, доброякісного характеру, може вражати різні ділянки тіла людини. Причини і механізми появи гемангіоми на сьогоднішній день до кінця не встановлені. Існує думка, що розвиток гемангіоми у дітей, може бути пов’язано з інфекціями вірусної природи у вагітної жінки, в період закладки органів судинної системи плода. До факторів, що сприяють розвитку гемангіоми, слід віднести: травми при пологах, багатоплідна вагітність, вік породіллі – після 40 років, імовірність розвитку у плода аномалій зростає, недоношеність дитини, вплив токсичних речовин, нікотину та алкоголю.

Симптоми гемангіоми. До симптоматичних прояв гемангіоми належать: доброякісні утворення на шкірі або в підшкірній клітковині і м’язової тканини, колір освіти може мати від яскраво червоного до фіолетово-синього. У разі поверхневих утворень – поверхня пухлини гладка без шорсткостей, утворення не симетричне з нерівними краями.

Діагностика гемангіоми. Для постановки діагнозу, необхідно звернутися до лікаря-хірурга. Діагностика включає в себе шкірний огляд, застосування методів лабораторної діагностики. Також важливо виконати ультразвукове дослідження пухлини, з метою встановлення глибини ураження пухлини, її структури, обсягу освіти, особливості її локації, а також на предмет вимірювання швидкості кровотоку в судинах. Для пацієнтів мають великі і глибокі гемангіоми, рекомендовано виконання ангіографії.

Лікування гемангіоми. Для лікування гемангіоми, використовують, найчастіше, оперативні методи.

Лікар-хірург                          В.Г. Шарий

ГЕМАНГІОМА
Show Buttons
Hide Buttons