В клініко-діагностичній лабораторії міської лікарні №4 уже більш як 5 років проводяться дослідження на ВІЛ інфекцію швидко-тестами.

До середини 2018 року швидко-тести проходили закупівлю через систему «Прозоро» за кошти міської лікарні №4. Проте в середині 2018 року благодійною організацією «Всеураїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ» акція «Тестування в дії» було надано 320 швидких тестів для виявлення антитіл до ВІЛ-1 та ВІЛ-2, та 30 підтверджуючих тестів. В разі позитивного скринінгового тесту обов’язково виконується підтверджуючий.

Тестування проводиться в кімнаті призначеній для збору аналізів крові кваліфікованим персоналом. Віруси імунодефіциту людини 1 та 2 типу є етіологічними агентами синдрому набутого імунодефіциту (СНІД). ВІЛ був виділений у пацієнтів зі СНІДом. Інфікування ВІЛ супроводжується захворюванням, що за симптомами схожі на грип. Ця стадія може залишатися непоміченою. Антитіла до ВІЛ можна виявити протягом всього періоду інфекції від початку гострої стадії чи незабаром після та до кінцевої стадії СНІДу.

За останні десятиліття, важливі досягнення були зроблені в області тестування на ВІЛ. Були розроблені серологічні методи з використанням рекомбінантних антигенів, що надають переваги в усіх методах тестування. Серед таких досягнень є швидкі тести, які можна провести на зразку крові з пальця та потребують мінімальних дій.

Принцип методу полягає в тому, що при наявності у зразку антитіла до ВІЛ першого чи другого типу зв’язується з антигенами, кон’югованими з золотом, формуючи частки. Ці частки продовжують мігрувати по смужці до тестової зони (Т), де вони захоплюються антигенами ВІЛ 1 та 2 типу, створюючи видиму червону смугу. Червона смуга в контрольній зоні (С), свідчить про дійсність тесту.

На протязі 2018 року клініко-діагностичною лабораторією було здійснено 316 тестувань визначення антитіл до ВІЛ за допомогою шквидко-тестів. Із них 267 тестів антитіла до ВІЛ не виявлено. 1 тест виявився недійсним.48 тестів (24 скринінгові + 24 підтверджуючі) виявлено антитіла до ВІЛ інфекції. Це свідчить про те, що 0,82 % досліджень від загальної кількості становлять ВІЛ позитивні.

Чим швидше пацієнт дізнається, що він ВІЛ інфікований, чим швидше почнеться антивірусна терапія, тим краще для нього.

Завідуючий КДЛ  Очеретнюк О.М.

Виявлення антитіл вірусу імунодефіциту людини
Show Buttons
Hide Buttons