dsc_0364У листопаді 1988 року, за ініціативою Тер-Нікогосяна Григора Аршолуйсовича, за підтримки головного лікаря міської лікарні № 3 Гунченко Василя Кузьмича і начальника обласного управління охорони здоров’я Миколаївської області Стадніченко Анатолія Васильовича, згідно наказу міністерства охорони здоров’я №888 СРСР від 08 серпня 1988 “Про створення в обласних центрах відділення мікрохірургії для надання екстреної і планової  допомоги населенню з травмами кисті” в м. Миколаїв, на базі 3 міської лікарні створене відділення мікрохірургії. На виділені кошти керівництва суднобудівельних заводів і заводу “Зоря” отримуються два мікроскопи швейцарської фірми “WILD”, інструментарій, шовний матеріал.

З відкриттям відділення мікрохірургії в нашому регіоні з’явилася унікальна можливість проводити операції пов’язані з відновленням цілісності відчленених кінцівок.

Першими співробітниками відділення були Троцюк Євгеній Петрович, Нейман Володимир Анатолійович, Ярошов Сергій Іванович, які стажувалися на базі мікрохірургії ВНЦХ, м. Москва. Очолював відділення Тер-Нікогосян Григор Аршолуйсович. З 1991 року по 2004 рік у відділенні працювали Шарий Володимир Григорович, Лукиянчук Микола Олександрович, Губанов Олександр Васильович, Безрученко Сергій Вікторович, Короткова Надія Олександрівна, Пархомов Олег Леонідович.

dsc_0144

У вересні 2004 р. після реорганізації ліжкового фонду 3-ї міської лікарні відділення перекладене на базу міської лікарні №4. З 2010 р. відділення мікрохірургії реорганізоване у відділення пластичної і реконструктивної хірургії. На даний момент у відділенні працюють завідувач відділенням – Заслужений лікар України, к.м.н. Тер-Нікогосян Григор Аршолуйсович, лікарі Шарий Володимир Григорович, Потапенко Андрій Олександрович, Луконин Олександр Валерійович, Тумбашян Артур Станіславович, Леоненко Михайло Олексійович, Шамрай Юрій Васильович. Сьогоднішня мікрохірургія – це найпотужніший інструмент сучасної пластичної і реконструктивної хірургії, яка включає щелепно-лицьову, косметичну хірургію, хірургію кисті, опіків, периферичних травм кінцівок, природжених і придбаних деформацій, шкірних пухлин, нервових стовбурів, усі види реконструкцій покривних і м’яких тканин тулуба, включаючи молочну залозу і зовнішність геніталію. Ми бачимо, що у рамках цієї спеціальності придбаває законність претензія мікрохірургії на універсальність, зберігається можливість її зростання вшир і углиб.

Show Buttons
Hide Buttons