Відділення пластичної і реконструктивної мікрохірургії і хірургії кисті засноване в м. Миколаєві в 1989 році на базі міської лікарні №3. З 2004 року – на базі 4-ої міської лікарні.

Телефон 80512-47-09-45

Очолює відділення  лікар-хірург першої кваліфікаційної категорії —  Потапенко Андрій Олександрович

Історія відділення

Лікарі

Оперативні втручання

Відділення несе цілодобову службу по наданню екстреної хірургічної допомоги пацієнтам з ушкодженнями сухожиль, периферичних нервів, посудин, а також при травматичних ампутаціях кінцівок і їх сегментів, при відкритих переломах кісток кисті, передпліччя, гомілки і стопи. Надає планову допомогу хворим із застарілими ушкодженнями сухожиль і периферичних нервів, захворюваннями кисті, неправильно зрощеними переломами і неправдивими суглобами, доброякісними пухлинами кисті і стопи, контрактурами кисті різного генезу, проводить планові операції по відновленню пошкоджених структур. Крім того виконує великий перелік естетичних операцій. У відділенні застосовуються методики пластики нервів, посудин, дефектів тканин, що успішно пройшли апробацію в мировых клініках. Операційні оснащені операційними мікроскопами фірми “Wild”, мікроінструментарієм. Є в наявності спеціальний атравматичний шовний матеріал для роботи на сухожиллях, нервах, на мікросудинах любого диаметру

У 2016 році відділення отримало в якості спонсорської допомоги операційний мікроскоп.
20160630_093735

Теперішня мікрохірургія – це найпотужніший інструмент сучасної пластичної та реконструктивної хірургії, яка включає в себе щелепно-лицьову, естетичну хірургію, хірургію кисті, травм периферичних нервів та судин верхніх та нижніх кінцівок, вроджених та набутих деформацій, шкірних пухлин, пошкодження нервових стовбурів, усі види реконструкцій покривних та м’яких тканин тулубу, включно молочну залозу, хірургія опіків, унікальні операції по реплантації кінцівок та іх сегментів («пришивання» кінцівок при повному відриві).

За статистичними даними щорічно біля 700 операцій проводяться на базі відділення ВПРХ Міської лікарні № 4 м. Миколаєва. 650 з яких пов’язані з порятунком від інвалідизації. За медичної допомогою до відділення звертаються жителі Миколаєва та Миколаївської області, жителі Херсонської, Кіровоградської та Одеської областей по причині відсутності подібних відділень у перерахованих вище містах. Подібне відділення існує лише на базі Національного інституту хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова м. Києва – Відділення мікросудинної, пластичної та реконструктивної хірургії, в постійному контакті та обміну знань та досвідом з яким працює ВПРХ м. Миколаєва.
За роки роботи відділення проведено біля 20000 реконструктивно-відновних операцій, що відповідає 20000 порятунків від інвалідизації та тієї ж кількості збереженого працездатного населення. Що опосередковано впливає на надходження коштів до бюджету міста та області, не залишаючи інвалідами величезна кількість людей працездатного віку.

Show Buttons
Hide Buttons