Назарук Лариса Миколаївна, отоларинголог-сурдолог
Назарук Лариса Миколаївна,
отоларинголог-сурдолог

Обласна сурдологічна служба надає допомогу дорослому населенню з порушеннями слуху та мовлення різного ґенезу. Сурдологічний кабінет з 2005 року працює при міській лікарні №4, де знаходиться в напівпідвальному приміщенні зліва біля центрального входу до лікарні.

Завідує кабінетом отоларинголог-сурдолог Назарук Лариса Миколаївна, лікар вищої категорії.

У кабінеті також працюють вчителі-дефектологи вищої категорії:
сурдопедагог Фадєєва Валентина Олександрівна та логопед Зарицька Алла Василівна.

Аудіометричні обстеження проводить аудіометрист Гур’єва Наталія Юріївна, медична сестра вищої категорії.

Спеціалісти кабінету здійснюють прийом хворих з міста та області за направленнями ЛОР-лікарів, невропатологів, військових та інших медичних комісій та надають такі види послуг:
– аудіометричне обстеження – з 9.00 до 12.00;
– консультації сурдопедагога – з 9.00 до 12.30;
– консультації логопеда – з 12.00 до 15.30.

Часи роботи кабінету з 8.00 до 16.00. Існує попередній запис у кабінеті.

Обласна сурдологічна служба працює за наступними напрямками:

1. Надання консультативно-діагностичної допомоги дорослим з різними порушеннями слуху та мовлення із застосуванням сучасних медико-педагогічних методик обстеження.
2. Вивчення потреби в індивідуальному вушному слухопротезуванні та безкоштовне слухопротезування пільгової категорії населення області.
3. Проведення підбору та налаштування слухового апарату, а також консультацій щодо користування, обслуговування та адаптації до нього.
4. Проведення індивідуальних занять з дорослими з порушеннями слуху або голосу різного генезу з метою удосконалення усного мовлення.
5. Проведення логопедичного обстеження з метою вивчення стану мовлення, уточнення мовленнєвого діагнозу та подальшою розробкою індивідуального плану корекціїі мовленнєвих порушень у дорослих та підлітків (дизартрія, афазія, заікання, дислалія, ринолалія).
6. Проведення консультацій з родичами хворих з порушеннями слуху та мовлення щодо організації сурдо-логопедичної корекції та відновлення комунікативної функції.
7. Співпраця з іншими спеціалістами (неврологами, отоларингологами, психіатрами, психологами та ін.) з метою надання комплексної соціально-медико-педагогічної допомоги хворим з порушеннями слуху та мовлення.
8. Підвищення кваліфікації спеціалістів кабінету шляхом участі у з’їздах, конференціях, семінарах, курсах та інших інформаційно-навчальних заходах сурдо-логопедичного профілю.

Колектив

Зарицька Алла Василівна,логопед, вчитель вищої категорії
Зарицька Алла Василівна,логопед, вчитель вищої категорії
Фадєєва Валентина Олександрівна, сурдопедагог-логопед, вчитель вищої категорії
Фадєєва Валентина Олександрівна,
сурдопедагог-логопед,
вчитель вищої категорії
Гур’єва Наталія Юріївна, аудіометріст, медична сестра вищої категорії
Гур’єва Наталія Юріївна,
аудіометріст,
медична сестра вищої категорії