Туберкульоз вже не одне століття поспіль є одним із грізних інфекційних захворювань, що тероризують людство. Попри те, що туберкульоз можна попередити та ефективно лікувати, ця інфекційна хвороба входить у десятку інфекцій, що спричиняють смертність у всьому світі. Туберкульоз не розрізняє соціального статусу і однаково небезпечний для усіх, тож, до Вашої уваги декілька фактів, які Ви маєте знати про це захворювання:

➡️Шляхом передавання туберкульозу — при чому його відкритої форми — від людини до людини є повітряно-крапельний (під час кашлю, гучної розмови, сміху та плачу).

➡️Найтиповіші прояви туберкульозу: 🔹кашель або покашлювання впродовж 2-х тижнів і більше;🔹підвищена температура тіла — від 37,2 °С;🔹різка втрата ваги;🔹зниження працездатності й загальна втомлюваність;🔹нічна пітливість;🔹виражена задишка;🔹при важких формах — кровохаркання.➡️Що робити, якщо Ви помітили схожі симптоми у себе чи своїх близьких?Відповідь єдина – якомога швидше зверніться до лікаря! Не затягуйте час і не займайтеся самолікуванням. Чим раніше було розпочате лікування, тим більше шансів на його успіх

➡️Які дослідження дозволяють встановити діагноз?Основними дослідженнями є огляд у лікаря, мікроскопічне дослідження мокротиння та рентгенологічне обстеження органів грудної клітки. Обсяг дослідження визначає лікар. Ваше завдання – вчасно до нього звернутися.

➡️Як відбувається лікування від туберкульозу?Сьогодні туберкульоз — виліковна недуга, саме завдяки ефективним протитуберкульозним препаратам. Держава закуповує їх, а тому вони безоплатні для пацієнтів. Важливо виконувати всі рекомендації лікаря та регулярно приймати призначені ліки!

➡️Профілактика туберкульозу включає в себе наступні заходи:🔹вакцинація – проводиться вакциною БЦЖ вже в пологовому будинку на 3-5 день життя і потім в 7 і 14 років за результатами проби Манту;🔹періодичне проведення флюорографічного обстеження;🔹дотримання правил особистої гігієни;🔹не допускайте переохолодження організму;🔹намагайтеся вживати в їжу продукти, збагачені вітамінами і мікроелементами;🔹вчасно лікуйте супутні захворювання, не допускайте їх переходу хронічну форму;🔹відмовтеся від шкідливих звичок (куріння, алкоголізм, наркоманія);🔹дотримуйтеся режиму сну і відпочинку, не нехтуйте дозованими фізичними навантаженнями.

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ТУБЕРКУЛЬОЗ
Show Buttons
Hide Buttons