Наказом МОЗ України від 01.06.2021 № 1066 “Деякі питання формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та проведення їхньої перевірки” затверджено:— порядок формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я;— порядок здійснення Фондом соціального страхування України перевірок обгрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності;— Інструкцію по роботі з медичними висновками про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я та листками непрацездатності на період дії перехідної моделі.

Згідно цього наказу повний перехід усіх медичних закладів країни на формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність відбудеться з 01 вересня 2021 року, а до 31 серпня працюватиме перехідна модель впровадження е-лікарняних. 

❓ Як отримати електронний лікарняний:

✅ Пацієнт приходить до лікаря на огляд

✅ Лікар створює електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність у Реєстрі та завіряє його КЕПом

✅ Пацієнт отримає повідомлення від E-health. Звідти за кілька секунд лікарняний потрапляє до Реєстру Пенсійного фонду.

✅ Там формується електронний листок непрацездатності — це саме той документ, за яким нараховують виплати.

✅ Про нарахування виплат також надійде повідомлення на телефон, вже від ПФУ.Запроваджені зміни запрацюють поступово. Для цього потрібні час, навчання та роз’яснення для медичних працівників та усіх, хто дотичний до цього процесу.Важливо, що до Пенсійного фонду потрапить лише та інформація, яка необхідна для нарахування виплат: причина непрацездатності, період лікарняного та лікар, який його виписав. Ні ПФУ, ні роботодавець не будуть знати діагноз. Кожен документ можна буде перевірити за спеціальним номером на сайті Пенсійного фонду.

Команда Академії НСЗУ запустила анімований курс. Перша серія вже доступна на платформі Академії НСЗУ

Впровадження електронних листків непрацездатності
Show Buttons
Hide Buttons