Біль у спині – найбільш вживаний термін в сучасній медицині, який є в значній мірі ознакою, проявом остеохондрозу.

Остеохондроз – загальна назва багатьох патологічних, морфологічних, а також функціональних змін в хребті і оточуючих тканинах. Значний відсоток больового синдрому належить до функціональних змін і добре піддається лікуванню.

Причини виникнення остеохондрозу

До групи ризику розвитку остеохондрозу хребта належать практично всі люди середнього й старшого віку, адже процеси, які спричиняють дистрофію тканин хряща, цілком природні. Факторами ризику виникнення недуги у більш виражених формах є:

  • зайва вага
  • важкі фізичні навантаження
  • гіподинамія
  • спадковість
  • травми хребта
  • соматичні захворювання
  • плоскостопість

Раніше вважалося, що остеохондроз хребта проявляється здебільшого після 35-ти років, однак останнім часом зі скаргами на біль у спині, спричинений остеохондрозом, звертаються пацієнти 18-20-річного віку. Ймовірні причини поширення остеохондрозу серед молоді – не тільки малорухливий спосіб життя, але й часті стреси та порушення постави.

Прояви остеохондрозу – біль і обмеження рухів

Біль може з’явитися внаслідок різних причин, наприклад, через ущемлення (стискання) нервових корінців або грижу міжхребцевих дисків. Грижа диска – це розрив фіброзного кільця й випирання ядра диска, тобто самої хрящової тканини. Грижі міжхребцевих дисків у багатьох випадках виникають саме на основі остеохондрозу.

Біль при остеохондрозі може бути різним не лише за інтенсивністю, але й за локалізацією. При остеохондрозі шийного відділу виникають болі не тільки в шиї, а й у плечі, віддають в руку. Іноді пацієнти відчувають головний біль, запаморочення. Остеохондроз у грудному відділі хребта іноді “імітує” біль у серці. Він може посилюватися при різних рухах, бути гострим або тягнучим.

При остеохондрозі поперекового відділу біль може віддавати в ногу. За наявності грижі міжхребцевих дисків іноді виникає оніміння кінцівки, її ніби “віднімає”. Біль в попереку значно обмежує амплітуду рухів і може впливати на роботу внутрішніх органів.

Комплексне лікування остеохондрозу

Процес лікування остеохондрозу дуже тривалий, він пов’язаний із відновленням структур хребта і зміцненням м’язів спини, а за наявності показань – і з хірургічним лікуванням гриж дисків.

Для зменшення больового синдрому при остеохондрозі використовують нестероїдні протизапальні препарати, необхідна вітамінна терапія групи В.

Самолікування є дуже небезпечним, у разі виникнення симптомів хвороби необхідно звернутись до лікаря, який проведе диференційний діагноз і назначить лікування, яке в більшості випадків приносить хороші результати

Лікар ортопед-травматолог вищої категорії  І. Мокрицький

 

Біль у спині. Стосується кожного
Show Buttons
Hide Buttons