Туберкульоз вже не одне століття поспіль є одним із грізних інфекційних захворювань, що тероризують людство. Попри те, що туберкульоз можна попередити та ефективно лікувати, ця інфекційна хвороба входить у десятку інфекцій, що спричиняють смертність у всьому світі. Туберкульоз не розрізняє соціального статусу і однаково небезпечний для усіх, тож, до Вашої уваги декілька фактів, які Ви маєте знати про це захворювання:
Шляхом передавання туберкульозу — при чому його відкритої форми — від людини до людини є повітряно-крапельний (під час кашлю, гучної розмови, сміху та плачу).
Найтиповіші прояви туберкульозу: кашель або покашлювання впродовж 2-х тижнів і більше;підвищена температура тіла — від 37,2 °С;різка втрата ваги;зниження працездатності й загальна втомлюваність;нічна пітливість;виражена задишка;при важких формах — кровохаркання.Що робити, якщо Ви помітили схожі симптоми у себе чи своїх близьких?Відповідь єдина – якомога швидше зверніться до лікаря! Не затягуйте час і не займайтеся самолікуванням. Чим раніше було розпочате лікування, тим більше шансів на його успіх
Які дослідження дозволяють встановити діагноз?Основними дослідженнями є огляд у лікаря, мікроскопічне дослідження мокротиння та рентгенологічне обстеження органів грудної клітки. Обсяг дослідження визначає лікар. Ваше завдання – вчасно до нього звернутися.
Як відбувається лікування від туберкульозу?Сьогодні туберкульоз — виліковна недуга, саме завдяки ефективним протитуберкульозним препаратам. Держава закуповує їх, а тому вони безоплатні для пацієнтів. Важливо виконувати всі рекомендації лікаря та регулярно приймати призначені ліки!
Профілактика туберкульозу включає в себе наступні заходи:вакцинація – проводиться вакциною БЦЖ вже в пологовому будинку на 3-5 день життя і потім в 7 і 14 років за результатами проби Манту;періодичне проведення флюорографічного обстеження;дотримання правил особистої гігієни;не допускайте переохолодження організму;намагайтеся вживати в їжу продукти, збагачені вітамінами і мікроелементами;вчасно лікуйте супутні захворювання, не допускайте їх переходу хронічну форму;відмовтеся від шкідливих звичок (куріння, алкоголізм, наркоманія);дотримуйтеся режиму сну і відпочинку, не нехтуйте дозованими фізичними навантаженнями.