Інсульт посідає друге місце в переліку головних причин інвалідності та смерті у світі та в Україні. Профілактика інсульту починається з вивчення причин, які призводять до порушення живлення кров’ю ділянки головного мозку.

  • артеріальна гіпертензія;
  • нездорове харчування, внаслідок чого підвищується холестерин та розвивається атеросклероз;
  • захворювання серця (миготлива аритмія);
  • цукровий діабет;
  • куріння;
  • зловживання алкоголем;
  • ожиріння;
  • несприятливі психосоціальні чинники;
  • гіподинамія (недостатня фізична активність).

Профілактика інсульту:

Контролюйте тиск

Найчастіше жертвами інсультів стають люди, які страждають на артеріальну гіпертензію. Високий тиск – ключовий негативний фактор у розвитку інсультів. Тому для гіпертоніка вкрай важливо завжди вимірювати тиск і при необхідності приймати антигіпертензивні препарати.

Стежте за холестерином

Звуження просвіту артерій, що виникає внаслідок атеросклерозу – ще одна поширена причина інсультів. В даному випадку основним винуватцем виступають холестеринові бляшки, що відкладаються на стінках кровоносних судин.

Контролюйте масу тіла

Люди з надмірною вагою знаходяться в групі ризику. Через порушення обміну речовин підвищується ймовірність розвитку цукрового діабету і атеросклерозу, що істотно збільшує ймовірність розриву судин головного мозку.

Регулярно відвідуйте сімейного лікаря.

Будь-які порушення в серцевій діяльності автоматично призводять до підвищеного навантаження на судини головного мозку, що сприяє розвитку інсульту. Тому важливо ретельно стежити за здоров’ям свого серця. Навіть якщо серце вас ніколи не турбувало, слід щорічно проводити обстеження. Це дозволить вам виявити захворювання на ранній стадії.

  Займайтеся профілактикою діабету

Як показують медичні спостереження, цукровий діабет збільшує ймовірність розвитку інсульту в 2,5 рази! Відбувається це тому, що цукровий діабет надає істотне навантаження на роботу серця і судин. Як відомо, у діабетиків в прискореному режимі виводиться рідина, що призводить до зневоднення організму. Через це кров стає густою, що збільшує ймовірність розвитку інсульту.

Уникайте стресових ситуацій

Стрес – потужний фактор у розвитку практично всіх захворювань. Під час стресу в кров викидається велика кількість гормону адреналіну, що призводить до збільшення артеріального тиску. Збільшується навантаження і на судини головного мозку.

Відпочивайте!

Організація режиму праці та відпочинку – важлива складова в профілактиці інсульту. Лікарі констатують, що пацієнти з інсультом часто надходять до них після виснажливих фізичних навантажень. Для літніх людей це особливо небезпечно. Важливо не допускати фізичної перевтоми, виділяти час для відпочинку і добре висипатися.

Лікар-невролог                                     А.С. Розумна

Профілактика інсульту
Show Buttons
Hide Buttons