Міністерство охорони здоров’я України задля забезпечення усіх громадян, які покинули місця постійного проживання і тимчасово змушені проживати в інших регіонах країни, належним рівнем медичного обслуговування, звертає увагу, що на сьогодні вживаються усі заходи для того, щоб вимушені переселенці отримували необхідну медичну допомогу безкоштовно та у повному обсязі.

 Так відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 17.03.2022 № 496 «Деякі питання надання первинної медичної допомоги в умовах воєнного стану» первинна медична допомога для внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО) надається без переукладання декларацій із сімейним лікарем.

 ВПО можуть бути прийняті у будь-якому закладі охорони здоров’я, якщо він здатен забезпечити необхідне лікування, наявність декларації для цього не обов’язкова. Знайти такий заклад допоможе контакт-центр НСЗУ за номером 16-77

 У закладі, який надає первинну медичну допомогу, можна отримати:

 • динамічне спостереження за станом здоров’я;

 • діагностику та лікування захворювань;

 • базові тести та аналізи;

 • направлення до лікарів вузької спеціалізації чи на обстеження;

 • паліативну допомогу;

 • щеплення відповідно до календаря профілактичних щеплень;

 • рецепти за програмою «Доступні ліки» та інсулін.

 Наголошуємо, що заклади охорони здоров’я, які працюють за програмою медичних гарантій (далі – ПМГ), повинні надавати необхідну медичну допомогу, у тому числі ВПО, безоплатно.

 Стаціонарна медична допомога також надається безоплатно за ПМГ у закладах охорони здоров’я, які підписали договори з Національною службою здоров’я України.

 Надання екстреної медичної допомоги ВПО здійснюється безоплатно попри наявність або відсутність підписаної із лікарем декларації за місцем їх фактичного перебування незалежно від місця реєстрації.

НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ДЛЯ ВПО
Show Buttons
Hide Buttons